Jubiliejaus proga – dovanos kitiems

2011-09-16
Irena ŠEŠKEVIČIENĖ

Kretingos socialinių paslaugų centro darbuotojai bei Dienos veiklos tarnybą lankantys senjorai bei darbuotojai atšventė tautodailininkės Genovaitės Čejauskaitės 75-ąjį jubiliejų, ir kiekvienas iš jų ta proga buvo apdovanotas pačios dailininkės nutapytomis miniatiūromis.Socialinių paslaugų centrui menininkė taip pat padovanojo 15 paveikslų – savo pamėgtų peizažų bei natiurmortų, kuriais bus išpuoštos šios įstaigos sienos.

Savo jubiliejaus proga G.Čejauskaitė žemaitiškai sueiliavo autobiografinę poemą „Mona dėinas". „Noriu iš savo 75 gyvenimo metų išrinkti gražiausius paveikslus ir pavadinti juos vizijomis", - akcentavo G.Čejauskaitė, viena gražiausių vizijų pavadindama savo buvimą centre.

Iš depresijos ir Parkinsono ligų moteris sakė bandžiusi stotis viena, bet pačiai įveikti ligas ir vienatvę buvę per sunku. Šią gegužę ji pradėjo lankyti centrą, kur darbuotojai apglėbė rūpesčiu, o senjorai – supratingumu ir nuoširdžia bendryste.

„Vėl pradėjau kurti, sugrįžo gyvybinės jėgos, - džiaugėsi menininkė, per kelis kūrybinio darbo mėnesius nutapiusi 8 paveikslus. Juose dažniausiai dominuoja Kretingos miesto vaizdai ir jos gamta. – Esu gimusi rudenį, todėl labai mėgstu piešti ir rudenines gėles", - pridūrė ji.

G.Čejauskaitę pačios sukurtu vaizdo klipu pasveikino jos kolegė, taip pat Dienos veiklos tarnybos senjorė tautodailininkė Marijona Joana Jurkienė bei šią tarnybą lankantys vaikai, centro vadovai.

Dienos veiklos tarnybos vadovė Vilma Miltakienė pasidžiaugė, jog G.Čejauskaitė į senjorų būrį įnešė ypatingai daug gyvasties: „Visos mūsų močiutės yra nepaprastai kūrybingos, tačiau dėl Genovaitės gebėjimų ir talento atgis ir visus metus žydės jos gėlėmis išpuoštos mūsų centro sienos".

G.Čejauskaitės tapybos darbų paroda šiuo metu veikia ir Kretingos kultūros centre: ten eksponuojami 22 paveikslai.